Legjenda e futbollit Diego Maradona ka thumbuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin gjatë një intervste në Meksikë.

 “Bashkë me Cristiano Ronaldon, janë dy lojtarët më të mirë në botë, por nuk ka kuptim që të bësh liderin e një ekipi, një lojtar që para se të fillojë ndeshja shkon 20 herë në tualet.

Ai më mirë luan playstation sesa flet me shokët e ekipit në stol.” – ka thënë Maradona.

Gjithashtu legjenda e futbollit, ka thënë se Mesi nuk duhet të lutet për të luajtur me kombëtaren e Meksikës.

 “Mos iu lusni më atij. Me Barcelonën Messi është ai që është, kurse me Argjentinën është tjetër lojtar.” – tha Maradona./ Dardania.com

Flash Lajme