Colors: Green Color

Kombëtarja shqiptare U-21 ka arritur të marrë një fitore bindëse me rezultatin 2-0, në sfidën miqësore përballë Maltës, të luajtur në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet.

Kuqezinjtë dominuan takimin që nga fillimi dhe gjetën golin e parë me anë të sulmuesit shkodran të Partizanit, Rubin Hebaj, i cili devijoi drejt portës një top dhe pa që të ndalej në rrjetë.

Holanda rrëmben një tjetër sukses spektakolar në Ligën e Kombeve, duke mundur 2-0 kampionët e Botës të Francës në duelin e zhvilluar në Roterdam.  Skuadra e Koeman ka dominuar ndeshjen teksa zhbllokuan rezultatin që në minutën e 44-të me Wijnaldum ndërkohë që në fundin e ndeshjes fituan edhe një penallti që u kthye në gol nga Depay me një goditje me “panenka”.

Flash Lajme