Colors: Green Color

Haxhi Krasniqi është përsëri kampioni Europe në kategorinë super të mesme në boksin profesionist (EBU) ku mpioshti kundërshtarin nga venezuela, Ronny Landaeta në Dessau të Gjermanisë.

Krasniqi ishte shpallur kampion Europe me 2 qershor pasi mposhti Stanislav Kashtanov dhe tashmë arriti që edhe ta mbronte, shkruan Syri.net.

Gara për “Topin e Artë” të Afrikës ose siç njihet ndryshe “Caf Award”, është bërë e fortë, pasi lista prej 30 kandidatësh tashmë është reduktuar vetëm në 5 emra. Kandidatët e mbetur në garë janë kampioni në fuqi Mohamed Salah (Liverpool), Medhi Benatia (Juventus), Kalidou Koulibaly (Napoli), Sadio Mane (Liverpool) dhe Thomas Partey (Atletico Madrid).

Flash Lajme