Një natë më parë, në Vatikan, për ndër të Gjergj Kastriot Skënderbeut, u mblodhën bashkë, gjithë artistët shqiptarë. Nga Dua Lipa, te Blendi Fevziu, e shumë të tjerë, dukeshin të mahnitshëm në këtë event.

Personazhe të artit, politikës, e jetës publike kanë qenë prezent, duke bërë kështu bashkë të gjithë shqiptarët në një natë të mbushur plot emocion. Në këtë event, morën pjesë: kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, nënkryetari i PD-së Edi Paloka, deputetja Mimi Kodheli, etj, si dhe emra të njohur si Lorik Cana, Igli Tare, etj. Krahas performancës së tyre, personazhet publike shqiptare, dukeshin mahnitës edhe me veshjet. Ne kemi sjellë për ju, foto të vipave, në koncertin madhështor që u mbajt mbrëmjen e së hënës, në Vatikan.dardania.com

Foto 1 nga 20


Flash Lajme