Rreth 1000 mysafirë të ftuar nga biznesi tregtar, sportet, moda dhe politika u pritën në Teatrin “Stage” në Berlin.

Lexo po ashtu:

Loren dhe Gottschalk ishin nikoqirët e kësaj mbrëmje, e cila njëherësh shënon edicionin e 70-të të fesdtivalit më të vjetër në Gjermani, siç është BAMBI Awards.

Në këtë mbrëmje ka marrë pjesë edhe artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa.

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

Ajo pati një paraqitje glamuroze në tapetin e kuq të festivalit, veshur me një fustan krem, i cili vinte në pah linjat e saj trupore.

Dua ka dhuruar një performancë spektakolare në skenën e BAMBI Awards, duke interpretuar live një nga hitet e saj më të fundit.

(Foto: Robert Schlesinger/Getty Images/Guliver)

Ajo po ashtu është shpërblyer edhe me një çmim mjaft të rëndësishëm në këtë mbrëmje – atë për “muzikën më të mirë internacionale”.

Këngëtarja shqiptare u ngjit në skenë për të marrë trofeun e artë të Bambit, që njëherësh është e para që merr në një spektakël si ky.

(Foto:  Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

Kjo është lista e plotë e çmimeve në BAMBI Awards 2018:

– Paula Beer
– Sebastian Koch
– Michael Schulte
– Luke Mockridge
– Sebastian Copeland
– Liselotte Pulver
– Christine Wagner-Behrendt, Markus Behrendt
ë – Claudio Pizarro
ë – Patrick Lange
n – Mark Forster
– Penelope Cruz
– Rod Sterart
– Thomas Gottschalk
– Dua Lipa.

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

(Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)


Flash Lajme