Pas një martese gjigante në Itali, çifti i aktorëve indianë, ka vendosur të bëjë edhe një dasmë tradicionale, në Mumbai të Indisë. Deepika Padukone dhe Ranveer Singh, tashmë burrë e grua kanë kryer 7 betimet, përmes një ceremonie madhështore në Mumbai.

Mësohet se, çifti do të organizojë tri pritje: një në Bangalore më 21 nëntor, për anëtarët e familjes së tyre dhe dy të tjerat në Mumbai, që do të organizohen më 28 nëntor dhe dhjetor, informon dritare.net

Ndërkohë të ftuar në ceremoninë martesore ishin dhe shumë aktorë të tjerë indianë, mes tyre dhe Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Anushka Sharma etj.dardania.com

Foto 1 nga 2


Flash Lajme