Dashi
Duhet t’i nënshtroheni një regjimi ushqimor dhe të kryeni ushtrime fizike, pasi e keni mjaft të nevojshme. Do të keni dëshirë të fitoni më shumë para. Mos u tregoni të ashpër me njerëzit që iu rrethojnë.

Sjellja juaj mund të mërzisë jo vetëm familjen, por mund të krijojë boshllëk në marrëdhëniet tuaja.

Demi
Mos rehatia mund t’ju shkaktojë stres, por një miku juaj do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet. Dëgjoni muzikë dhe përpiquni të relaksoheni. Ka gjasa të dilni me miqtë tuaj dhe të argëtoheni, por bëni kujdes të mos ndani sekretet me të tjerët.

Binjakët
Duhet të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar, pasi lodhja mund t’ju çojë drejt pesimizmit. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet, megjithatë nuk do të keni mundës të realizoni plotësisht projektet që dëshironi. Fëmijët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje.

Gaforrja
Do të ndiheni shumë mirë nga gjendja shëndetësorë, pavarësisht se do të kaloni një ditë të lodhshme. Rritja e papritur e shpenzimeve do t’ju shqetësojë. Dita e duhur për të komunikuar me disa persona që i takoni rrallë. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju dhurojë momente të mrekullueshme sot.

Luani
Puna juaj do të vlerësohet sot, pavarësisht se do të përballeni me një situatë shumë të vështirë. Mos e humbni kontrollin, ndërkohë që do të ndërmerrni një vendim shumë të rëndësishëm. Do të keni të gjithë vëmendjen nga partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha
Presioni nga shefat në punë dhe problemet në shtëpi do t’ju shkaktojnë stres. Përpiquni t’u kushtoni më shumë kohë prindërve dhe të këshilloheni me ta. Për çiftet e martuara, parashikohet një ditë mjaft e këndshme.

Peshorja
Kushtojini më shumë rëndësi shëndetit tuaj. Mund të keni një rritje të papritur të shpenzimeve gjatë ditë të sotme. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të ketë probleme me shëndetin, çfarë do t’ju shqetësojë edhe juve.

Akrepi
Do të kënaqeni pafund nëse do të dilni në mbrëmje me miqtë. Duhet të bëni pak pushim nga axhenda juaj ditore. Qëndroni larg thashethemeve, pasi mund t’ju sjellin probleme. Ka gjasa që të debatoni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe problemet t’ju zgjasin për një kohë të gjatë.

Shigjetari
Miqtë mbështetës do t’ju bëjnë të lumtur. Shmangni personat që ju afrohen për t’ju kërkuar borxh. Me familjen do të shpenzoni më shumë kohë se zakonisht, çfarë do t’ju kënaqë pamasë. Ka gjasa të nisni një marrëdhënie të re romantike.

Bricjapi
Do të ndiheni të mbushur plot energji. Përfitoni nga koha e lirë për të ndihmuar familjarët. Romanca do t’ju udhëheqë zemrën dhe mendjen. Tregohuni të kujdesshëm me sendet tuaja personale. Do të ishte mirë të nisnit vrapin çdo ditë.

Ujori
Bëhuni të fortë pasi do të përballeni me disa vështirësi, përndryshe mund të përfshiheni në probleme. Veçanërisht kontrolloni nervat, sepse më pas mund të pendoheni. Gjërat nuk do të shkojnë ashtu siç do të dëshironit ju sot, por do të kaloni momente mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj.

Peshqit
Shmangni stresin, pasi vetëm kështu mund të zgjidhni problemet me të cilat mund të përballeni. Përpiquni të mos shpenzoni jashtë buxhetit tuaj, mbi të gjitha për artikuj që nuk janë të domosdoshëm. Bëni mirë që të falni disa gabime nga e kaluara.


Flash Lajme