Videoja amatore është filmuar në parkun nacional Kruger në Afrikën e Jugut, ku luaneshat u panë duke tërhequr zvarrë buallin, transmeton Telegrafi.

Fillimisht dukej si një mision i pamundur për luaneshat, por në një moment bualli dorëzohet, dhe këtë dobësi e shfrytëzojnë luaneshat që i vërsulen dhe në fund ia arrijnë qëllimit.

Flash Lajme