Colors: Green Color

Legjenda e futbollit zviceran, Alex Frei, i cili aktualisht është trajner i të rinjve në klubin futbollistik të Bazelit, ka dhënë një intervistë për të përditshem zvicerane Blick, në të cilën thotë se është budallaki të kritikohen Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për simbolikën e shqiponjës.

Mesfushori veteran dhe sulmuesi i ri duket se kanë qenë dy prej lojtarëve që janë përplasur ashpër mes tyre, pas humbjes së rëndë me Kroacinë.

Ndoshta fitorja e Nigerisë kundër Islandës dhe sigurisht ditëlindja e kapitenit Lionel Mesi, e festuar edhe paksa në fushën e stërvitjes nga e gjitha skuadra, ka bërë që klima e tensionuar tek Argjentina të shuhet disi dhe në pritje të ndeshjes së tretë, i gjithë grupi të jetë më i qetë dhe i përqendruar, pasi me një fitore, fati dhe një rezultat në favor të tyre kundër në sfidën tjetër,

Na ndiqni në: