Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentperchaiframe has a deprecated constructor in /customers/4/6/6/dardaniaweb.de/httpd.www/plugins/content/perchaiframe/perchaiframe.php on line 17

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtet – një vaksinë e vetme që lufton obezitetin.

Por,  duket se do të bëhet realitet, pasi shkencëtarët kanë zbuluar të dhëna të rëndësishme të lidhjes së obezitetit me një virus ngjitës.

Një vaksinë kundër HiV që ka potencialin të mbrojë njerëzit në të gjithë botën nga kjo sëmundje ka treguar rezultate premtuese. Trajtimi, që synon të sigurojë imunitet kundër llojeve të ndryshme të virusit, ka rezultuar i suksesshëm gjatë testimit të kryer tek rreth 400 njerëz.

Nëse librat do të vrisnin…shkencëtarët danezë kanë zbuluar nivele të larta të arsenikut tek tri libra të shekullit XVI dhe XVII.

Ekspertët nga Universiteti i Danimarkës Jugore ishin disa studiuar disa fragmente të dorëshkrimeve mesjetare kur zbuluan se këto libra përmbanin substanca helmuese.

Page 1 of 4

Më të lexuarat