Dr. Anila Rexha, mjeke kardiologe

Hiperkolesterolemia (kolesteroli i lartë) është pra pikërisht ajo gjendje e cila i referohet shifrave të rritura të nivelit të kolesterolit në gjak dhe mund të vijë për dy arsye: 1-Sipasojë e ushqyerjes jo të shëndetshme dhe 2-Për shkak të çrregullimeve gjenetike.

Osteria Francescana është restoranti më i mirë në botë. I vendosur në një rrugë me kalldrëm në Modenan paqësore të Italisë.

Restoranti modern i shefit Massimo Bottura ka një qasje drejt pjatave klasike të cilat kanë një elegancë të përkryer.

Na ndiqni në:

Më të lexuarat